Arzu, kocasıyla birlikte yaşadığı Üsküdar’dan Türkiye’ye, dünyaya açılan bir eksende hem gündelik hayatın akışını, hem iç dünyasının gidişatını kökünden değiştirecek zorlu bir yolculuğa talip olmuştur. Hiç ummadığı bir anda karşısına çıkan ‘Bir’idir ona ayna tutan.

Kendindeki ‘İki’liklerin ötesini görmeye çalışan Arzu, bir süre sonra içinde yaşadığı her şeyin etrafında da tezahürleri olduğunu keşfedecektir. Darbeler, ölümler, iftiralar, yeniden dirilişler… Hayat ne içerde ne dışarıda bundan sonra eskisi gibi olmayacaktır.

 

Leylâ İpekçi yeni romanında Niyâzî-i Mısrî’nin izinde şekillenen bir aşk ve irfan yolculuğunu kaleme alıyor. Kâmil insanı Dem Yüzü’nde seyretmek isteyenlere ve bugünün Mısrî’lerine talip olanlara…

*

Ağla diyor Bir. Otur ağla. Daha yeni dinmişti gözümün yaşı. Peki ağlayayım tabii. Gurbetteyiz nasılsa, her vakit ağlayabilirim, ne zaman isterseniz. Yeryüzünün bütün terk edilişlerini toplamışım. Özlemim içeriye akıyor. Eşyanın yüzüne bakıyorum. Bir’in sesine dönüşüyor eşyanın sesi.

 

–∼∼∼Ο∼∼∼–

Reflection: Divine Breath from Love

 

Arzu aspires to start a tough journey with a route line from Üsküdar where she lives in together with her husband to Turkey and then to the world which will revolutionize both the flow of her daily life and her inner world. She meets Some’One unexpectedly who mirrors her. Arzu tries to see beyond the dualities inside her and after some time she finds out that what she lives inside herself have appearances outside.

Strikes, deaths, slanders, reinvigorations… Life will never be as it was before either inside or outside.

 

In her new novel Leylâ İpekçi authored a love and gnostic journey shaped by the track of Niyazi Mısri (a Gnostic Islamic Sufi lived in 17th century) It is for the ones who want to see the mature human being from “Reflection: Divine Breath from Love” and for the Truth seekers and today’s Mısri followers…

*

“Cry” says the One. I have just quieted down myself. Well then, I cry of course. Anyway we are all away from Homeland and I can cry whenever you want. I gathered all the abandoned ones. My hankering flows inside. I look at the face of every ‘thing’. Voices of things become the voice of the One.

 

 

Detaylar

Stok Kodu9786059559188
Boyut13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı252
Basım Yeriİstanbul
Baskı1
Basım Tarihi2017
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüKitap Kağıdı
DiliTürkçe

Kitabı Dinle

 

 

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

“Dem Yüzü” için ilk yorumu siz yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir