Arzu, kocasıyla birlikte yaşadığı Üsküdar’dan Türkiye’ye, dünyaya açılan bir eksende hem gündelik hayatın akışını, hem iç dünyasının gidişatını kökünden değiştirecek zorlu bir yolculuğa talip olmuştur. Hiç ummadığı bir anda karşısına çıkan ‘Bir’idir ona ayna tutan.

Kendindeki ‘İki’liklerin ötesini görmeye çalışan Arzu, bir süre sonra içinde yaşadığı her şeyin etrafında da tezahürleri olduğunu keşfedecektir. Darbeler, ölümler, iftiralar, yeniden dirilişler… Hayat ne içerde ne dışarıda bundan sonra eskisi gibi olmayacaktır.

 

Leylâ İpekçi yeni romanında Niyâzî-i Mısrî’nin izinde şekillenen bir aşk ve irfan yolculuğunu kaleme alıyor. Kâmil insanı Dem Yüzü’nde seyretmek isteyenlere ve bugünün Mısrî’lerine talip olanlara…

 

*

 

Ağla diyor Bir. Otur ağla. Daha yeni dinmişti gözümün yaşı. Peki ağlayayım tabii. Gurbetteyiz nasılsa, her vakit ağlayabilirim, ne zaman isterseniz. Yeryüzünün bütün terk edilişlerini toplamışım. Özlemim içeriye akıyor. Eşyanın yüzüne bakıyorum. Bir’in sesine dönüşüyor eşyanın sesi.

Detaylar

Stok Kodu9786059559188
Boyut13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı252
Basım Yeriİstanbul
Baskı1
Basım Tarihi2017
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüKitap Kağıdı
DiliTürkçe

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

“Dem Yüzü” için ilk yorumu siz yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir