“İnsanın tefekkür ve yaşantısı, yeryüzünde Cenâb-ı Hakk’ın Kûr’ân-ı Kerîm’inde bildirdiği “Halife/Âdem” isminde bir varlığın oluşumuyla başlamaktadır. Bizim de yeryüzümüz (arzımız) olan bu vücûd iklimimizin iyice anlaşılabilmesi ve kendimizi daha iyi tanıyabilmemiz için Âdemiyyet mertebesi ilminden başlayıp diğer mertebelerin de ilimlerini öğrenmeye çalışarak, Tevhîd hakikatlerine doğru yola çıkmamız gerekecektir ki; Kûr’ân-ı Kerîm’de belirtilen seyr’e uygun bir seyr yapma yolumuz açılmış olsun.

İşte bu hakikatin, yani gerçek bir seyrin bilinmesi ve yaşanması için, Âdemiyyet mertebesinden başlanması zorunlu olmaktadır ki; seyr’e ilk baştan başlayıp ileriye doğru yolumuz açılmaya başlamış olsun.”

Tasavvuf sahasında yaptığı sohbetlerle, kaleme aldığı eserlerle tanınan ve “Terzi Baba” olarak bilinen Necdet Ardıç’ın “Hazret-i Âdem ve Sâfiyet” isimli eseri yayınevimiz tarafından yayınlandı. Hz. Âdem temelinde, âdemiyet ve sâfiyet kavramlarının incelendiği eser, konusuyla ilgili önemli bir boşluğu dolduracak ve Âdem-Havvâ-İblis konularının enfüs-âfâk, iç-dış ilişkisi çerçevesinde anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

 

–∼∼∼Ο∼∼∼–

 

Hz. Adam and Purity

The adventure of Human

 

“The life of human and his thoughts have begun by the formation of an existence on earth named Khalif/Adam as it is stated in Quran. As long as our body is our earth we should learn all the levels of being a mature human starting from the knowledge of Adam level in order to understand ourselves clearly. We should start an inner journey towards the essences of Unity as the way stated in Quran.

It is essential to start from the Adam level and proceeded step by step in order to be able to understand and live this Truth namely a real journey.”

H Publishings presents the entitled book“Hz. Adam and Purity” by Necdet Ardıç known as “Terzi Baba” (Tailor Man) and with his discourses and written works on Sufism. In the book certain concepts are analysed such as being at Adam level and purity based on Hz. Âdam. Therefore this book will fill a great gap in this field and be helpful for the reader to understand the issues on Adam and Eve in the frame of objective-subjective and inner-outer relations.

 

Detaylar

Stok Kodu9786054042791
Boyut13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı97
Basım Yeriİstanbul
Baskı2
Basım Tarihi2016
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüKitap Kağıdı
DiliTürkçe

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

“Hz. Adem ve Sâfiyet” için ilk yorumu siz yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir