Back Cover
İçeriğine Bak

Nûru’l-Arabî Külliyâtı 1. Cilt – Ezân ve Namâz Risaleleri

“Uzun süren araştırmalarımız neticesinde izine rastlayamadığımız birkaç risâlenin haricinde elde ettiğimiz, Nûru’l-Arabî hazretlerinin külliyâtının bu ilk cildini yayımlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Geçen zaman içerisinde elde ettiğimiz veriler ile doğru zamanın şu an olduğuna inandığımızdan külliyâtın neşrine karar verdik. Seyyid Muhammed Nûru’l-Arabî hazretlerinin eserlerine ulaşmak için yapılan araştırmalarımızda devlet, belediye, üniversite ve ulaşabildiğimiz tüm özel kütüphanelerde çok hassas çalışmalarımız oldu. Bunun neticesinde Bursalı Mehmet Tâhir Bey’in ifâde ettiği kırkaltı, Gölpınarlı’nın yazdığı elli beş ve Hasan Fehmi Kumanlıoğlu’nun belirttiği altmış beş eser sayısında son olarak yetmiş dokuz’a ulaştık. Bizden sonra yapılacak olan çalışmalarda bu sayının artması muhtemeldir.

Elinizdeki ilk ciltte, Muhammed Nûru’l-Arabî’nin ezan ve namaz konularında yazmış olduğu risâleler yer almaktadır. Muhammed Nûr Hazretleri, yayına hazırladığımız bu risâlelerinde okuyacağınız üzere, ezân ve namâza ait bilgilerin vahdet-i vücûd dairesinde ledünnî anlamlar vererek hakîkat yönüne değinmiş, bu irfaniyet ile yapılan ibâdetin ind-i ilâhi de daha makbûl olduğuna işaret etmiştir.”

 

–∼∼∼Ο∼∼∼–

 

Entire Works of Nûru’l-Arabî Volume 1

– Adhan and Salah Epistles

 

“As a result of our researches ongoing for a long time, we are pleased to publish the first volume of the Entire Works of Hazrat Nûru’l-Arabî excluding some of missing epistles. Due to the obtained data in the course of time, we believed that it is the right time for broadcasting. We made detailed researchs in national library, municipal library and several university libraries including private ones in order to reach the works of Hazrat Seyyid Muhammed Nûru’l-Arabî. Finally we reached his seventy nine works, forty six of them studied by Bursalı Mehmet Tâhir, fifty five works by Gölpınarlı and sixty five works by Hasan Fehmi Kumanlıoğlu. Those numbers are possible to be increased by hereafter studies.

In this first volume, there are epistles on the topics of adhan (call to prayer) and salah (daily prayer). Hazrat Muhammed Nûr touched the truth aspects of adhan and salah in those epistles by giving inner meanings in the horizon of “Unity of Existence” and indicated that worships with such gnostic knowledge are more acceptable in the presence of Allah.

 

Detaylar

Stok Kodu9786054042913
Boyut13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı168
Basım Yeriİstanbul
Baskı1
Basım Tarihi2016
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüIvory
DiliTürkçe

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

“Nûru’l-Arabî Külliyâtı 1. Cilt – Ezân ve Namâz Risaleleri” için ilk yorumu siz yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir