Necmüddîn Ömer Nesefî’nin kaleme aldığı Akâidü’n-Nesefiyye, ehl-i sünnet itikâdının en temel eserlerinden biridir ve günümüze kadar birçok âlim ve ârif tarafından bu esere şerh ve haşiyeler yazılmıştır. Elinizdeki eser, Melâmî Pîri Seyyid Muhammed Nûru’l-Arabî tarafından Akâidü’n-Nesefiyye’ye vahdet-i vücûd idrakiyle yapılan açıklamalardan oluşmaktadır. Eser, Muhammed Nûru’l-Arabî’nin Ustrumca Melâmî Dergâhı’nda yaptığı Akâidü’n-Nesefiyye derslerini, Ustrumcalı Şahkoloszâde Ömer Efendinin yazıya geçirmesiyle vücuda getirilmiş ve gelecek nesillere kıymetli bir kitap olarak miras bırakılmıştır.

Zâhirî ve bâtınî ilimleri kendisinde cem eden Nûru’l-Arabî’nin şeriat ve hakîkat dengesini gözeterek yazmış olduğu bu eserin okuyuculara faydalı olacağı kanaatindeyiz…

 

–∼∼∼Ο∼∼∼–

 

Entire Works of Nûru’l-Arabî Volume 2

– Principles of Faith, Paraphrase by Nesefî

 

 

“Principles of Faith by Nesefi” (Akâidü’n-Nesefiyye) which was written by Necmüddîn Ömer Nesefî is one of the basic works on theology of The Prophet’s tradition (Sunnah). Up to today several scientist and gnostic wrote various paraphrase and commentaries. This literary work is comprised of commentary notes of Melâmî Sufi Master (Hz Pir) Seyyid Muhammed Nûru’l-Arabî based on the perception of Unity of Existence (vahdet-i vücud) which was recorded by Şahkoloszâde Ömer Efendi from Ustrumca in Melami Dervish Lodge in Ustrumca during his teachings. Those notes about “Principles of Faith” were paraphrased by Nefesi. Herewith it became a valuable heritage for the next generations.

We consider this book will be beneficial for our reader as Nûru’l-Arabî wrote with respect of Shariah (rules&laws) and Haqiqah (Divine Truth) in a harmony who gathered the inner (spiritual) and outer (material) knowledge inside himself.

 

 

Detaylar

Stok Kodu9786059559218
Boyut13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı152
Basım Yeriİstanbul
Baskı1
Basım Tarihi2017
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüKitap Kağıdı
DiliTürkçe

Kitabı Dinle

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

“Nûru’l-Arabî Külliyâtı 2. Cilt – Nesefî Akâidi Şerhi” için ilk yorumu siz yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.