Hak ehli ârifler nefis terbiyesinden geçerek ilâhî ahlâka ulaşmış insanlardır. Hak âriflerinin içlerinde halkı Hakk’a davet eden, vahdetin rengine boyanan mürşid-i kâmiller vardır. Onların iç dünyaları ilâhî sırlarla doludur. Bu zâtlar gerçekte insanı Hakk’a ve hakîkate, eşyanın hakîkatine yönlendirerek irşâd etmeye çalışırlar.

Elinizdeki kitabın yazarı Üsküdarlı Mehmed Nasûhî Halvetî de Hakk’ı bilen ve insanları Hakk’a yönlendiren ârif kişilerden biridir. Bu kitapta Nasûhî Efendi, tefekkür ve terbiye dünyasını okuyuculara açmakta; onlara nefs, tevhîd ve Zât kavramı etrafında önemli izahlar yapmaktadır. “Tasavvuf Eğitiminde Nefs Tevhîd Zât” ismiyle yayınladığımız bu kitap, klasik bir seyr ü sülûk kitabıdır ve okuyucusuna mânâ denizinden inciler sunmaktadır.

“Her şey onun sıfatlarının bir görüntüsüdür. Zira her şey onun gücünün bir takdiri, iradesinin isteği, fiilinin ve dileğinin zuhur etmesidir. Allah kulunun fillerini kendi fillerinde, sıfatlarını da kendi sıfatlarında yok eder. Ondan başka mevcûd yoktur. İsimlerinin sırlarıyla sâdık kulunun gönlüne tecellî eder.”

 

–∼∼∼Ο∼∼∼–

 

Nafs (Self-Being) / Tawhîd (Oneness) / Zât (Essence) in Sufi Teaching

 

Gnostic Truth Lovers are the ones who reached the Divine manners by a strick discipline of nafs. There are Murshid/Sufi Masters among those gnostics who call people for Divine Truth with conscious of Unity. Their inner world is full of secrets. Those Ones actually take care of showing people the path of Divine Truth and also the truth behind materials.

The author, Mehmed Nasûhî Halvetî from Üsküdar, was also an enlightened Sufi Master who steered people to the path of Divine Truth. In this book Nasûhî Efendi gives reader crucial details about the concepts of nafs (self-being) tawhid (Oneness) and Zât (Essence) by the manners of contemplation and discipline. Entitled book “Nafs (self-being) Tawhid (Oneness) Zât (Essence) in Sufi Teaching” is a classical manual for inner journey and offers reader pearls from the sea of meaning.

“Everything is an image of His attributes. Therefore everything becomes visible by His desire and command through His power. Allah spirits off His actions and attributions on the actions and attributes of human beings.There is nothing existed but Allah. Allah manifests Himself from the heart of His loyal servant by the secrets of His names.”

 

Detaylar

Stok Kodu9786059559362
Boyut13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı88
Basım Yeriİstanbul
Baskı1
Basım Tarihi2018
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüKitap Kağıdı
DiliTürkçe

 

Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

“Tasavvuf Eğitiminde Nefs / Tevhîd / Zât” için ilk yorumu siz yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir